2017 Kasım Ayı ‘Muhtarlar Toplantısı’ Kaymakam Niyazi Erten başkanlığında Valilik Büyük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 
      Toplantıya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Mahalle Muhtarları ve Daire Amirleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Niyazi Erten, mahallelerin genel sorunları ve çözümlerine yönelik değerlendirmelerde bulunurken, muhtarlarımızın da istek ve şikâyetlerini dinledi. Toplantıda ayrıca, emniyet ve asayiş olaylarında bilgilendirmeler yapıldı. Mahallelerde yaşanan emniyet asayiş olayları ile alınacak tedbirler görüşüldü. Muhtarlar, koruyucu aile konusunda bilgilendirildi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yetkilileri tarafından tarımsal faaliyetlere ilişkin proje destekleri hakkında, mahalle muhtarları bilgilendirildi. Kaymakam Niyazi Erten, hem büyüklerimizin hem de gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunmaları için mücadele edilmesini ve gerekli önlemlerin alınması konusunda mahalle muhtarları ile ilgili kurumların işbirliği içerisinde hareket edilmesini istedi. Mahallelerde yaşanan hırsızlık olaylarına karşın alınacak tedbirler hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.
 
        Muhtarların mahalleleriyle ilgili taleplerinin ilgili kurum müdürlerince cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.